Nahlásit problém

Pomocí níže uvedeného kontaktního formuláře nám můžete zaslat Váš problém. Ozveme se Vám zpět s pomocí.


Technická podpora

Nastavení a řešení problémů u poskytovaných služeb.

1. Pokud vám nefunguje připojení                                               »

 1. Neinstaloval jsem nějaký nový program, který by mi mohl připojení znemožnit? Různé firewally a antiviry mohou ovlivnit dostupnost připojení.
 2. Neměnil jsem nastavení sítě? Pokud ano, nastavte síť tak, jak máte uvedeno ve smlouvě. Pokud nastavení neznáte, volejte zákaznickou linku Easycm.
 3. Není v mém PC vir? Ohrožoval-li vir z Vašeho PC ostatní účastníky v internetu, mohli jste být odpojeni.
 4. Neukazuje mi počítač "Síťový kabel odpojen." ? Zkontrolujte kabel z počítače do AP.
 5. Nezablokovalo se nějaké zařízení, které používám k příjmu signálu? V tomto případě zkuste na 5 až 10 vteřin odpojit každé zařízení od el. energie. Většinou se jedná o AP, umístěné na konci svodu z antény. Pokud máte více počítačů na jedné internetové přípojce, odpojte a znovu připojte i router. Je to krabička, kde se jednotlivé kabely ze všech počítačů sbíhají. Vyčkejte zhruba minutu, než zařízení nastartují a zkuste znovu vaše připojení k internetu.
 6. V případě že závadu stále nelze odstranit, kontaktujte linku Easycm.
 7. Číslo linky je 554 230 150 v provozu 8:00 - 11:30 a 12:00 - 19:00.
 8. V případě jiných problémů nás o nich informujte zasláním emailu na internet@easycm.cz

2. Jak se bránit napadení viry                                                      »

 1. Používejte antivirový software (NOD32, AVG, Avast ...), nezapomínejte na pravidelnou aktualizaci!
 2. Neotvírejte nevyžádané (zejména cizojazyčné) emaily, dbejte zvýšené opatrnosti při otevírání příloh.
 3. Používejte software na ochranu počítače před útokem ze sítě, tzv. firewall. Je součástí Windows XP, doporučujeme použití firewallu ZoneAlarm, BlackIce atd.
 4. Dalším problémem, před kterým je třeba se chránit je tzv. spyware - software který shromažďuje informace z vašeho počítače a může tak dojít k jejich zneužití. Před tím vás ochrání např. programy Spy Sweeper, CounterSpy nebo AdAware.
 5. Pokud dojde k zavirování vašeho počítače, jsme bohužel nuceni v zájmu ostatních klientů pozastavit vám používání našich služeb bez nároku na finanční kompenzaci až do doby, kdy bude váš počítač kompletně odvirován a zabezpečen.

3. Spam a další                                                                              »

 1. Pořízení kvalitního antivirového programu a firewallu.
  (Firewall obsažený ve Windows, není zrovna nejkvalitnější) Nikdy neinstalujte více antivirových a firewallových programů na jedno PC. Pokud to uděláte, programy se vzájemně nedoplňují - spíše naopak - a Vaše PC není bezpečné. Pravidlo: Vždy pouze 1 antivirusový program a 1 firewall program na jedno PC. Nezapomínejte programy (antivirus&firewall) AKTUALIZOVAT (UPDATE). Většinou je sice v programech zajištěná automatická aktualizace (auto update), ale doporučuji i vlastní kontrolu. Jednou za čas zkontrolujte, zda-li máte v antivirovém programu novou antivirovou databázi. Jen pravidelně aktualizovaný antivir znamená ochranu. Jinak je zbytečné ho mít.
 2. Pravidelně (alespoň) jednou týdně kontrolovat PC antispyware programy.
  Doporučuji Vám programy AD-AWARE, SPYBOT, SPY EMERGENCY (tento je placený, ale na 15 dní je možno ho používat zdarma) a MICROSOFT ANTISPYWARE. Některé z nich jsou ZDARMA a snášejí se velice dobře na jednom PC - narozdíl od antivirových programů. Můžete je používat současně. Nezapomínejte programy AKTUALIZOVAT (UPDATE).
 3. Pokud na jednom PC pracuje celá rodina a není možno tak sledovat kde a kdo co dělal, nebo jste vášnivým surfařem na stránkách s potencionálně nebezpečným obsahem (erotika, warez...), rozhodně doporučujeme čistit a kontrolovat antispyware programy Vaše PC každý den. Antivirovým programem provádět kontrolu 2x až 3x týdně.
 4. Pravidelně používat WINDOWS UPDATE, nebo-li "záplatovat", "záplatovat", "záplatovat"... bezpečnostní díry objevené v operačním systému. Upozornění - updaty je možno stahovat pouze legálně zakoupeným operačním systémem. Kritické bezpečnostní záplaty jsou dostupné pro všechny.
 5. Při instalaci i při běžném užívání antivirového, antispywarového programu, firewallu a dalším programům proti PC škůdcům, NEZAPOMĂŤNEJTE programy aktualizovat (updatovat). Bez pravidelných aktualizací (update) jsou programy téměř k ničemu. Bohužel víme, že právě většina uživatelů si nainstaluje program, ale nadále se o něj nestará a mají tak pocit falešného bezpečí.
 6. Při surfování bezhlavě neklikat YES (ANO) - NO (NE) a FREE (ZDARMA) na každém okénku, které vyskočí nebo na blikajícím odkazu. Vše zavírat červeným křížkem v pravo v rohu okénka. Používat dostatečný rozum. (Není všechno zlato se třpytí. To platí hlavně na stránkách s potencionálně nebezpečným obsahem (erotika, warez...).
 7. Neveřte programům, které nabízejí tzv. FREE SCAN (skenování PC zdarma), který nalezne problémy a odstraní je pouze po zakoupení plné licence programu. Tyto programy s FREE SCANY vetšinou falešně informují o nálezu problémů (spyware, vir apod.) a nutí Vás koupit si program pro odstranění nalezených problémů, za účelem výdělku.
 8. Neotvírejte přílohy v emailech, pokud neznáte odesílatele emailu.